OLAPLEX

Revoluční ošetření OLAPLEX

Olaplex je přípravek, který se přidává  k jakýmkoliv barvám, zesvětlovačům a jiným kadeřnickým  chemickým směsím. Během působení na vlasech se postará o to, aby se nenarušovaly vazby uvnitř vlasu, což se běžně při zmíněných procesech děje. Chemické zákroky, stejně jako nadměrné teploty,  Vaše vlasy narušují tím, že rozpojují jednotlivá vlákna uvnitř vlasu. Výsledkem jsou pak ztenčené vlasy, které se „gumičkují“,  jsou slabé, křehké a ulamují se. Olaplex dokáže během chemické procedury narušené vazby opravit a nahradit. Nahrazené vazby jsou trvalé, nevymývají se a zničit je můžete jen opětovným chemickým zásahem. 

Olaplex se tedy oprávněně stává revoluční novinkou pro veškeré chemické procedury. Velkou úlevu pocítí zesvětlené, melírované vlasy, které trpí většinou nejvíce. Používáním barev s Olaplexem udržíte přirozenou sílu vlasů, předejdete ztenčení vlasu a lámavosti konečků.

 

Olaplex je nabízen i jako produkt určený pro domácí použití. Jedná se o méně koncentrovanou formu Olaplexu, než kterou používají profesionálové. Využijí ho klienti, kteří nechodí ke kadeřníkovi tak často, nebo své vlasy mezi jednotlivými procedurami neustále zatěžují např. intenzivním žehlením. I tyto mechanické zásahy vlasy narušují a oslabují vazby ve vlasech, které udržují pevnost vlasu. S Olaplexem si tak můžete své vlasy doma opět zregenerovat a udržovat neustále v kondici.

Je dobré vědět, že Olaplex nefunguje jako regenerace na bázi keratinu nebo proteinu a nepůsobí na povrchu vlasu. Olaplex působí pouze uvnitř vlasu a obnovuje zničené „můstky“ které udržují vlas pohromadě tak, aby vlas po chemickém zásahu neztratil svou sílu. Pokud jsou tedy Vaše vlasy dehydratované a potřebují vlhkost a proteiny, budou je potřebovat i nyní, Olaplex jako hydratující složka nepůsobí. Je proto důležité, abyste používali kvalitní kosmetické přípravky a výživu vlasů i nadále.

Použití Olaplexu pro domácí ošetření

Pokud nemáte čerstvě umyté vlasy, nebo jsou vlasy zaneseny stylingem, umyjte je šamponem a ručníkem z nich vymačkejte vodu. Na celé délky vlasů naneste přibližně 10 až 15ml přípravku Olaplex a dobře vlasy pročeště. Olaplex nechejte na vlasech působit minimálně 15 minut, poté je umyjte šamponem a následně kondicionérem. Zregenerování vlasů je viditelné již po 15min, ale u velmi narušených vlasů a pro docílení maximálního uzdravení vlasů se doporučuje nechat působit Olaplex co nejdéle. Velmi vhodné je nechat Olaplex působit na vlasech i přes noc a ráno si je následně umýt šamponem a kondicionérem.

Toto ošetření je doporučeno provádět optimálně 1x týdně